Cykloturistika

Ak sa všetok váš voľný čas točí okolo dvoch kolies, na dovolenke v Tatrách ochotne aj dušu vypustíte! Zdolajte na bicykli vyše tristo kilometrov upravených cyklotrás pre nadšencov cestnej aj horskej cyklistiky.

Bikepark Bachledova

Bez adrenalínu vám dovolenka nechutí? Potom ste v Tatrách správne! Keď v Ždiari šliapnete do pedálov, o chvíľu ste v Bachledovej doline, kde vás na divokú jazdu vyzýva trať s dĺžkou 1 700 metrov a prevýšením 250 metrov. Zjazdovka AIR DH nie je pre deti a začiatočníkov, hoci nebezpečných miestam sa môžete vyhnúť. Alebo sa pustíte na bickyli s vetrom o závod na free-ridovej trati či na family zjazdovke, ktorá je stvorená pre rodiny? V okolí bikeparku si prídu na svoje aj vášniví crosscountry cyklisti a mountain bikeri.

Cyklochodník Spišská Belá

Rozbicyklujte sa na ľahkom, asfaltovom cyklochodníku, ktorý vedie zo Spišskej Belej do Tatranskej Kotliny. Do desiatich kilometrov vám bude chýbať len pár desiatok metrov, ale na príjemný výlet s rodinou budete ešte dlho spomínať. Cyklovozík nie je prekážkou.

Popradská cyklomagistrála

Pre rodiny s deťmi je ideálna popradská cyklomagistrála, ktorá meria slušných 25,4 kilometra a vedie z Popradu cez Svit do Lopušnej doliny. Označené je červenou farbou a má aj oficálne číslo 008.

Podtatranská cyklomagistrála

Cestní cyklisti ocenia časť podtatranskej cyklomagistrály, oficiálne značnej červenou farbou a legendárnym číslom 007, ktorá vedie z Podbanského do Kežmarku. Keď vyšliapete na rázcestie pod Štrbským Plesom, to najťažšie máte za sebou. Pred sebou máte už len asfaltové vlnky, ktoré vedú do Tatranskej Lomnice, odtaiľ do Tatranských Matliarov a cez Mlynčeky až do Kežmarku. Po takmer päťdesitich kilometrov si môžete gratulovať. Zvládli ste to!

Giant Bikepark Hrebienok

Kto si neodkrútil na dvoch kolesách trasu z Hrebienka do Starého Smokovca, akoby ani nebol v Tatrách na bicykli! Ozajstný adrenalín sa vám vyplaví do žíl pri zjazde dvomi downhillovými, ale aj jednou turistická trasou, v celkovej dĺžke 2 350 metrov, s prevýšením 255 metrov. Bojíte sa, že to váš bicykel neprežije? V Starom Smokovci si môžete požičať profesionálny downhill bike.

Dolinou Kežmarskej Bielej vody na Zelené Pleso

Radíte sa medzi cyklošpičku, náročných cyklistov či uvedomelých mountain bikerov? Suverénne najnáročnejšia cyklotrasa na území Tatranského národného parku vedie dolinou Kežmarskej Bielej vody na Zelené Pleso. Meria 16,8 kilometra a prevýšenie má 550 metrov. Idete do toho?

hore